Transformacja regionów pogórniczych to nie tylko infrastruktura, strategie i fundusze. To przede wszystkim rozmowa ludzi, którzy żyją po obu stronach granicy i wspólnie zastanawiają się nad przyszłością swoich regionów.
Wczoraj, 25 maja, odbył się webinar sieciujący organizowany w ramach projektu TriLand – Transgraniczne Centrum Transformacji, realizowanego z programu Interreg Polska – Sachsen 2021-2027.
Podczas spotkania rozmawiano o wyzwaniach związanych z transformacją energetyczną
, doświadczeniach regionów górniczych oraz o tym, jak budować dobrą przyszłość dla mieszkańców terenów przygranicznych ![]()
W rozmowach udział wzięły osoby zainteresowane transformacją po stronie polskiej i niemieckiej, eksperci, samorządowcy, społecznicy oraz mieszkańcy obu regionów ![]()
![]()
Już dziś planujemy kolejne spotkanie – 10 września 2026 r.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej i dołączyć do rozmowy, zarejestruj się tutaj: https://tri-land.eu/contact-box/
Autor: BS
